Cher
O fata poate sa astepte barbatul potrivit, dar asta nu inseamna ca, intre timp, nu se poate distra cu cei nepotriviti

PSG s-a calificat fără emoții în finala Cupei Franței la fotbal.

Elevii lui Laurent Blanc s-au impus lejer în fața lui Saint Etienne, cu scorul de 4-1.

Jucătorul meciului a fost vedeta parizienilor, suedezul Zlatan Ibrahimovic, care și-a demonstrat din nou calitățile sale individuale unice, reușind un hattrick și strălucind pe teren.

În minutul 20, arbitrul întâlnirii a dictat un penalty în poarta lui Saint Etienne, după ce Clerc l-a faultat în careu pe Lavezzi. Lovitura de la 11 metri a fost perfect transformată de Ibrahimovic.

Verzii au reușit egalarea rapid prin Romain Hamouma, care a înscris cu capul în urma unei centrări executate din fază fixă.

PSG a intrat în avantaj grație golului înscris de Lavezzi, argentinianul reușind o lovitură de cap de mare rafinament.

Cea mai spectaculoasă reușită a fost cea de 3-1, când Ibrahimovic l- a driblat elegant pe portarul lui Saint Etienne, Ruffier, și a trimis balonul în poarta goală, pasa decisivă fiind oferită de Matuidi.

Ambii jucători vor fi absenți în prima partidă din sferturile Ligii Campionilor contra Barcelonei.

Scorul final a fost stabilit în minutul 90 de același Zlatan Ibrahimovic, care s-a distrat cu defensiva lui Saint Etienne.

În finală, Paris Saint Germain se va duela cu Auxerre, partida urmând să se desfășoare pe 30 mai.